СюжетНова зброя: лазерна Трембіта та морський Алігатор

СюжетНова зброя: лазерна Трембіта та морський Алігатор

Україна представила передову протикорабельну безпілотну систему та вперше продемонструвала роботу лазерної зброї Трембіта.

Минулого року Україна збільшила виробництво зброї втричі та розробила 324 нові зразки озброєння. Про це повідомив міністр стратегічної промисловості Герман Сметанін на конференції про результати діяльності вітчизняного ОПК у 2024. За його словами, до 2025 року потужності виробництва озброєнь і військової техніки в Україні можуть зрости до 35 мільярдів доларів.

Ракети та снаряди

Міністр наголошував, що ще у 2023 Україна мала лише одну крилату ракету – Нептун.

“Минулого року ми впровадили багато нововведень, що забезпечило обсяг виробництва у вісім разів більше, ніж у 2023 році”, – сказав Сметанін.

Він нагадав, що минулого року ми почали виробництво нових крилатих ракет і безпілотників: Паляниця, Пекло, Рута і Барс.

Також минулого року Україна виробила в 2,4 рази більше артилерійських і мінометних боєприпасів порівняно з 2023 роком.

“Щодо САУ Богдана, ми представили нову версію – буксирувану Богдану“, – сказав міністр, додавши, що виробництво самохідних артилерійських систем (СПАС) зросло втричі.

Лазерна зброя

Під час конференції Європейська оборонна промисловість: перспективи співпраці з українським ОПК вперше продемонстрували роботу вітчизняної лазерної системи Тризуб. Відео показав командувач Силами безпілотних систем ЗСУ Вадим Сухаревський, який брав участь у конференції у режимі відеозв’язку.

На записі, яке, ймовірно, було знято під час випробувань системи, показано робоче місце оператора системи, а також наведення системи на ціль за допомогою джойстика. На відео військові також продемонстрували використання лазерної системи Trident в режимі “осліплення” для протидії FPV-дрону на оптичному волокні.

Також вперше були озвучені детальні дані про дальності дії української лазерної системи:

– можливе знищення ударних БПЛА, авіабомб, крилатих і балістичних ракет на відстані до 3 км;
– знищення безпілотників, вертольотів і навіть літаків – на відстані до 5 км;
– оптичне засліплення (придушення) безпілотників, крилатих ракет, вертольотів і літаків – на відстані до 10 км.

Інші подробиці щодо Тризуба, зокрема, про стадію реалізації проекту зі створення української лазерної системи, не розголошувалися.

Морський дрон Алігатор

Крім того, на цьому ж відео вперше продемонстрували новий український надводний безпілотник Алігатор-9 із встановленою лазерною системою Тризуб 90, яка позиціонується також як протикорабельна.

Система Алігатор-9 об’єднує кілька класів безпілотних наземних апаратів, кожен з яких призначений для спеціальних операційних ролей:

  • Алігатор-5 ToD (безпілотник-торпедоносець) – ударний компонент, що складається з 6–10 оснащених торпедами безпілотників, оптимізованих для прямого ураження кораблів противника;
  • Алігатор-5 EW (електронна боротьба) – допоміжний елемент, що складається з 3–5 безпілотників, оснащених системами радіоелектронної боротьби, розвідки, навігації та протимінної боротьби для забезпечення успіху місії та доступу до цілі.

Однією з найбільш помітних особливостей системи є інтеграція зброї спрямованої енергії Тризуб, лазерної платформи, призначеної для протидії широкому спектру повітряних загроз. За даними Сил безпілотних систем, лазер здатний:

  1. Знешкоджувати ударні безпілотники, керовані бомби, а також крилаті і балістичні ракети на відстані до 3 кілометрів;
  2. Збивати вертольоти, літаки та БПЛА на відстані до 5 кілометрів;
  3. Порушувати або виводити з ладу оптичні системи і системи наведення на повітряні загрози на відстані до 10 кілометрів.

Система Алігатор-9 є значним технологічним прогресом у розвитку внутрішньої оборони України, поєднуючи автономні морські платформи з лазерними можливостями для посилення безпеки на морі та проектування сил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *